ZABIEGI PODOLOGICZNE

Podstawowy zabieg podologiczny

Czym jest?

Opracowanie paznokci, usuniecie zrogowaceń, usunięcie skórek, opracowanie podeszw stóp

Jak wygląda zabieg?

Rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu i określenia problemu, jaki występuje na stopach pacjenta. Następnie zostaje oczyszczony zrogowaciały naskórek oraz opracowana zostaje płytka paznokciowa odpowiednio dobranymi frezami oraz narzędziami. Pacjent otrzymuje dodatkowo informację o zalecanych produktach i pielęgnacji domowej.

Zabieg dla stopy cukrzycowej

Dlaczego zabieg inny niż normalny?

Zespół stopy cukrzycowej powoduje ryzyko poważnych uszkodzeń stopy, gdyż Skóra stopy cukrzyka jest dużo delikatniejsza i mniej odporna. Narażona jest ona na obciążenia, wyraźnie traci elastyczność i sprężystość, co prowadzi do przesuszenia się oraz łuszczenia. Stopy cukrzyka są bardziej narażone na infekcje grzybicze.

Zadzwoń: +48 882 876 084 lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Nasza oferta

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na zanurzeniu stóp lub dłoni w wodzie, przez którą przepuszcza się prąd galwaniczny. Podczas zabiegu kanały gruczołów potowych są częściowo uszkadzane, dzięki czemu część z nich przestaje wydzielać pot. 
Zabieg jest całkowicie bezbolesny i przede wszystkim bezpieczny. Aby zredukować pot do naturalnego poziomu potrzeba 10-12 zabiegów w kilkudniowych odstępach. Zabieg trwa 15/20 minut. Pierwsze zauważalne efekty widać już po około 5 zabiegach, a efekt utrzymuje się do roku do 2 lat. 

Jonofreza

Czym jest ?

Jonoforeza jest to zabieg powodujący zmniejszenie aktywności gruczołów potowych. To właśnie stopy są miejscem, gdzie ilość gruczołów potowych jest największą. Gdy pot łączy się z martwym naskórkiem na stopach, staje się idealną pożywką dla drobnoustrojów, co przyczynia się do powstawania nieprzyjemnego zapachu

Czym jest wykonywany zabieg?

W naszym gabinecie stosujemy najbardziej zaawansowane urządzenie do jonoforezy dostępne na rynku Hidrex® ConnectION. Wyrób medyczyny klasy IIA, bezpieczny i intuicyjny. Pozwala na komfortowe prowadzenie terapii nadpotliwości oraz stanów zapalnych w obrębie stóp oraz dłoni.

W jakim celu?

Prawidłowe dopasowane i wykonane wkładki ortopedyczne zapewniają prawidłowy rozkład nacisków na stopy. Przede wszystkim poprawiają komfort poruszania się, zmniejszając obciążenie nóg i kręgosłupa. Poprawiając ergonomię ruchu, pomagają uniknąć wszelkich kontuzji oraz przyspieszają regenerację tkanek po zabiegach operacyjnych kończyn dolnych. Wkładki pomagają również korygować lub zapobiegać dysfunkcjom narządu ruchu, takim jak: stopa cukrzycowa, płaskostopie, paluchy koślawe, stopa wydrążona, nierówna długość kończyn czy ostroga piętowa.

Indywidualne wkładki ortopedyczne

Jak wygląda badanie?

Wykonywane jest dzięki profesjonalnemu sprzętu komputerowego, ale również wsparte oceną fizjoterapeutyczną. Diagnostyka komputerowa może badać obciążenie stóp podczas stania oraz podczas chodu. Statystyczne badania stóp pozwala na ocenę wad stóp, rozkładu obciążeń na stopach oraz analizę stabilometryczną ciała. Natomiast na podstawie dynamicznemu chodu można określić czy nasz wzorzec chodu jest prawidłowy. Nieprawidłowe stawianie stóp podczas chodzenia może powodować przeciążenia, a w konsekwencji bóle stóp, kolan, bioder i kręgosłupa.

Komputerowe badanie stóp

Dla kogo ?

Komputerowe badanie stóp jest przeznaczone zwłaszcza dla:
- dzieci i osób dorosłych z deformacjami stóp (jak płaskostopie podłużne, poprzeczne, halluksy, koślawość pięt, szpotawość pięt)
- dzieci w celu kontroli rozwoju stóp i wykrycia ewentualnych nieprawidłowości,
- osób cierpiących na bóle stóp i kolan, oraz kręgosłupa,
- osób wykonujących pracę stojącą osób uprawiających sport zawodowo lub amatorsko

USŁUGI ORTOPODOLOGICZNE

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest wykonywany pod miejscowym znieczuleniem, następnie chirurg dokonuje wycięcia zmiany z marginesem tkanek. Obszar i rodzaj cięcia blizny zależny jest od położenia i charakteru zmiany. Po zabiegu rana zostaje zszyta, następnie zostaje założony opatrunek. Po zabiegu pacjenci powinni zjawić się na konsultacji, która połączona jest ze zdjęciem szwów. W czasie rekonwalescencji konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarza.

Chirurgiczne wycinanie zmian skórnych

Dla kogo ?

Jest to metoda chirurgiczna, która wykonywana jest w przypadku zmian skórnych bezpiecznych jako wybór ze względów estetycznych, np. przez umiejscowienie bądź w przypadku zmian podejrzanych. Wtedy zabieg jest bezwzględny i konieczny, ponieważ tylko usunięcie chirurgiczne pozwala na wykonanie niezbędnego badania histopatologicznego. Profilaktyczne usuwanie zmian skórnych odgrywa niezwykle ważną rolę w zapobieganiu czerniaka.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg plastyki opuszka polega na dokładnym oczyszczeniu powierzchni kostnej paliczka dystalnego z utworzonych egzostoz. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń do zrostu płytki. W trakcie całego procesu gojenia (około 2 tyg.) pacjent jest pod opieką chirurga. Następnie, po pełnym wygojeniu, rozpoczynamy terapię podologiczną, której celem jest uzyskanie zdrowej, estetycznie wyglądającej płytki.

Plastyka opuszka

Dla kogo ?

Deformacja opuszka wynika najczęściej z nieprawidłowej biomechaniki stóp, po urazach, interwencjach chirurgicznych, wieloletnim leczeniu grzybiczym.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na chirurgicznym wycięciu wału paznokciowego, obejmuje on tylko tkanki miękkie. Chirurg pozbywa się nadmiaru tkanek podskórnych, które w niekorzystny sposób wpływają na kształt paznokcia, powodując jego wzrastanie i ból. Zabieg zalecany jest, gdy wzrastanie paznokcia nie jest spowodowane problemami z samą płytką, lecz nadmiarem skóry wokół paznokci. Przez wycięcie nadmiaru tkanek podskórnych, uwolniona zostaje płytka paznokciowa, a tym samym jej wzrost przebiega prawidłowo, co nie powoduje już objawów w postaci wzrastania paznokcia. Po zabiegu zostaje założony opatrunek, a następnie pacjent otrzymuje instrukcje dotyczące dbania o miejsce pozabiegowe. Usunięcie szwów ma miejsce 10-14 dni od zabiegu.

ZABIEGI CHIRURGICZNE

Plastyka wałów paznokciowych

Dla kogo ?

Zabieg dedykowany jest dla osób:
borykających się z ciągłym nawracaniem wzrastających paznokci i towarzyszących temu stanów zapalnych. którym leczenie innymi metodami nie przyniosło rezultatu z dziedzicznym przyrostem wałów okołopaznokciowych z powikłaniami po zbiegach chirurgicznych z bliznowaceniem pozapalnym w tkance otaczającej paznokcie.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na stopniowym szlifowaniu płytki paznokcia specjalnymi frezami, dzięki czemu staje się bardziej podatna na dalsze etapy zabiegu. Zostają również usunięte ewentualne zrogowacenia, występujące pod paznokciami, ponieważ mogą one stać się przyczyną rozwoju bakterii, co prowadzi do grzybicy.

Oczyszczenie paznokci zmienionych chorobowo

Czym są ?

Paznokcie zmienione chorobowo często występują u osób starszych, jak również pojawiają się w przebiegu chorób wrodzonych lub w wyniku urazów mechanicznych. Zgrubienia powstałe na palcach stopy wymagają specjalistycznej interwencji.ch rozpadlin. Częste pękanie naskórka może doprowadzić do wtórnych infekcji.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg usunięcia rozpadlin polega na opracowaniu zrogowaciałego naskórka oraz każdej szczeliny za pomocą wysterylizowanych i jednorazowych narzędzi. Następnie aplikowane są specjalistyczne preparaty przyspieszające proces regeneracji naskórka. Aby zapobiec procesowi pękania pięt należy po zabiegu regularnie stosować zalecone przez podologa specjalistyczne preparaty.

Opracowanie i usuwanie rozpadlin (pękające pięty)

Czym są ?

Pękajcie pięty cechują się zbyt dużą warstwą rogową, która pęka pod wpływem czynników zewnętrznych lub wewnętrznych, co najczęściej prowadzi do tworzenia się bolesnych rozpadlin. Częste pękanie naskórka może doprowadzić do wtórnych infekcji.

Jak wygląda zabieg?

Rekonstrukcja polega na pokryciu paznokcia specjalistyczną masą podologiczną działającą bakteriobójczo i grzybobójczo. Dzięki zabiegowi przywracany jest naturalny kształt i kolor paznokcia, dodatkowo są chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Stosując dodatkowo odpowiednie produkty do pielęgnacji paznokci, regeneracja następuje dużo szybciej.

Rekonstrukcja paznokcia

Do jakich paznokci?

Przeważnie stosowany jest na paznokcie, które uległy deformacji, odklejeniu od łożyska, po mechanicznym uszkodzeniu paznokcia, w trakcie terapii leczniczej czy też dla łamliwych i rozdwajających się paznokci.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na ich mechanicznym i/lub chemicznym usunięciu oraz zastosowaniu odciążeń i ortez. Po pierwszym zabiegu następuje poprawa mobilności oraz wyeliminowane dolegliwości pieczenia skóry. Należy pamiętać o systematyczności zabiegów leczniczych.

Usuwanie modzeli i innych hiperkeratoz

Czym są modzele?

To odciski spowodowane przez permanentny nacisk lub tarcie powierzchni skóry. Nacisk ten powoduje, że skóra obumiera i wytwarza warstwę rogową naskórka, która nie ulega złuszczeniu, tylko narasta, tworząc grubą i twardą warstwę ochronną.

Jak wygląda zabieg?

Polega na zaaplikowaniu preparatu zmiękczającego oraz usunięcia zrogowaciałego
naskórka za pomocą wysterylizowanych, jednorazowych narzędzi. Następnie aplikowane
są specjalistyczne preparaty przyspieszające proces regeneracji naskórka. Terapia
zależy od odpowiedniej pielęgnacji w domu, przestrzegania zaleceń podologa czy stosowaniu indywidualnych odciążeń lub ortez, przygotowanych przez specjalistę.

Usuwanie odcisków

Czym są?

Charakteryzują się żółtym zabarwieniem oraz wyraźnym stwardnieniem. Towarzyszy im
im ból spowodowany ciągłym naciskiem i tarciem. Dodatkowo odciski mogą wniknąć poza skórę właściwą i być przyczyną stanów zapalnych.

Jak wygląda zabieg?

Wzrastający paznokieć można leczyć za pomocą klamer ortodonksyjnych. Taki zabieg
polega na wyciągnięciu paznokcie i przywróceniu mu odpowiedniego toru wzrostu.

Paznokieć wzrastający/wkręcający

Jak wygląda zabieg?

Specjalista podolog zrealizuje dopasowane zabiegi oraz dobierze odpowiednie preparaty lecznice. Niezbędne w przypadku stopy cukrzycowej są regularne kontrole stanu stóp.

Terapia brodawek wirusowych

Czym są?

Wzrastające lub wkręcające się paznokcie powstają wtedy, gdy płytka twarda paznokcia
uszkadza tkankę miękką skóry. Towarzyszom temu ból, wrażliwość na dotyk i nierzadko stan zapalny. Niewłaściwe leczenie może doprowadzić do infekcji bakteryjnych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na elektrokoagulacji prądem wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu nakłuwa się elektrycznie naładowaną igłą jak największą liczbę komórek brodawki, które rażone prądem ulegają zniszczeniu poprzez wypalenie. Na zakończenie zabiegu stosowany jest opatrunek w połączeniu z lekiem lub maścią przeciwwirusową. Kluczową rolę odgrywa również pielęgnacja w domu i stosowanie odpowiednich środków, poleconych przez podologa.

Czym są brodawki wirusowa?

Brodawka, inaczej kurzajka, to choroba skóry wywołana przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Jest choroba zakaźną, która przenosi się głównie przez kontakt z naskórkiem.